2x Schommelhaak - 140 mm Draadstang - M12 - Gelagerde Harpsluiting - Gegalvaniseerd
Heb je vragen over dit product?
Onze productspecialisten adviseren je graag.
Onze productspecialisten adviseren je graag.
Productspecificatie
Specificaties Schommelhaak
- Aantal schommelhaken:
- 2
- Lengte draadstang:
- 140 mm
- Lengte draad:
- 55 mm
- Draadstang:
- M12 (Ø12 mm)
- Afmeting klem:
- 30 x 22 mm (Binnenmaat D-sluiting)
Kenmerken
- Geschikt voor:
- Voor balkdikte: 75 tot 120 mm
- Materiaal:
- Gegalvaniseerd staal
- Afwerking:
- Met nylon lagerbus
- Relevante veiligheidsnormen:
- EN-71
Plus- & Aandachtspunten
- Twee gelijke ophangpunten geschikt voor een vaste tweepuntsophanging
- Nylon lagerbussen helpen wrijving en metaal-op-metaalcontact te verminderen
- Gesloten harpsluitingen praktisch wanneer het zitje meestal blijft hangen
- Minder snel te verwisselen harpsluitingen vragen meer handelingen dan karabijnhaken
Benieuwd wat andere klanten vinden? Lees het hier.
Omschrijving
Twee gelagerde schommelhaken voor een vaste tweepuntsophanging
Met deze set van 2 M12 schommelhaken met 140 mm draadstang en gelagerde harpsluiting maak je twee gelijk uitgevoerde ophangpunten voor een passend schommelzitje. De haken zijn geschikt voor houten balken van 75 tot 120 mm dik en worden inclusief bevestigingsmateriaal geleverd.
In plaats van karabijnhaken zijn beide ophangpunten voorzien van een gelagerde harpsluiting. Dat maakt deze set met name interessant voor een schommelzitje dat langere tijd aan dezelfde constructie blijft hangen. De nylon lagerbussen ondersteunen daarbij de beweging van beide ophangpunten.
Waarom kiezen voor deze set met gelagerde harpsluitingen?
Bij een schommel met twee ophangpunten wil je dat beide zijden op dezelfde manier zijn opgebouwd. Met deze set gebruik je links en rechts dezelfde schommelhaak, harpsluiting en lagering. Vooral bij een meer permanente schommelopstelling biedt dat een praktische basis.
- Je maakt direct twee gelijk uitgevoerde ophangpunten voor één schommelzitje;
- de harpsluitingen zijn praktisch wanneer het zitje meestal aan dezelfde constructie blijft hangen;
- beide nylon lagerbussen beperken metaal-op-metaalcontact tijdens het schommelen;
- geschikt voor een vaste opstelling waarbij snel wisselen van het zitje geen prioriteit heeft;
- een passende keuze wanneer je liever harpsluitingen gebruikt dan snel te openen karabijnhaken.
Gelagerde harpsluiting aan beide ophangpunten
Iedere schommelhaak heeft een harpsluiting met een binnenmaat van 30 x 22 mm. Hiermee maak je aan beide zijden een gesloten verbinding met een passend ophangonderdeel van het schommelzitje.
Een harpsluiting is minder snel te openen dan een karabijnhaak. Dat is vooral iets om rekening mee te houden wanneer je een schommelzitje regelmatig wilt verwijderen of verschillende accessoires aan dezelfde constructie wilt gebruiken. Voor een zitje dat doorgaans blijft hangen, speelt dit verschil minder.
Nylon lagerbussen voor de bewegende verbinding
Beide schommelhaken zijn voorzien van een nylon lagerbus. De lagerbussen bevinden zich bij de bewegende ophangpunten en beperken rechtstreeks contact tussen bewegende metalen onderdelen.
Hierdoor helpen de lagerbussen wrijving, slijtage en geluid bij de ophanging te verminderen. Bij een tweepuntsophanging gebeurt dit aan beide zijden van het schommelzitje.
M12 bevestiging voor balken van 75 tot 120 mm
Iedere schommelhaak heeft een M12 draadstang van 140 mm lang en Ø12 mm dik. Daarvan is 55 mm voorzien van schroefdraad. De set is geschikt voor houten balken met een dikte van 75 tot 120 mm.
Voor de montage worden twee passende gaten door de houten balk gemaakt. Bepaal vooraf niet alleen de balkdikte, maar ook de juiste afstand tussen de twee ophangpunten voor het schommelzitje dat je gaat gebruiken.
Gegalvaniseerd staal voor binnen en buiten
De twee schommelhaken zijn gemaakt van gegalvaniseerd staal. De zinklaag helpt het onderliggende staal tegen corrosie te beschermen, waardoor de set geschikt is voor een schommelconstructie binnen of buiten.
De schommelhaken zijn EN 71 gekeurd en worden inclusief bevestigingsmateriaal geleverd. Controleer bij het samenstellen van de complete schommel ook of de balk, het zitje en de overige onderdelen van de ophanging geschikt zijn voor de toepassing.
Advies & Montage
Deze set is vooral interessant wanneer je een vaste tweepuntsophanging met gelagerde harpsluitingen wilt maken. Wil je een schommelzitje juist regelmatig verwijderen of wisselen, vergelijk deze uitvoering dan met een set schommelhaken met karabijnhaken.
Meer informatie over de verschillende mogelijkheden vind je in onze hulp bij het aanschaffen van een schommelhaak. Wil je weten welke uitvoering bij jouw schommelconstructie past? Neem contact op met De Bruine Speeltoestellen. We denken graag met je mee.
Standaard meegeleverd
- 2 Stuks Schommelhaken met Gelagerde Harpsluiting M12 140mm
- Bevestigingsmateriaal
